„Víno které chutná“ – moravská a zahraniční vína, výroba a prodej vín VÍNO HRUŠKA s.r.o
Víno Hruška | e-shop
kontakt

Vinotéka VÍNO HRUŠKA v Liberci, v domě U Zeleného stromu
Revoluční 131
Liberec

Tel.: +420 732 373 741

GPS: 50°45'59.662

mapka

Vinotéka VÍNO HRUŠKA v Liberci, v domě U Zeleného stromu

O vinotéce

Roku 1560 byl pro město sepsán přesný soupis usedlostí i jejich majitelů. Odtud máme i první písemnou zmínku o domu čp. 131, který tehdy vlastnil Adam Renger. Dům je označován jako "ur alt", tedy prastarý, a z toho lze usuzovat, že se jedná o jeden z historicky prvních hostinců stojících na návsi původní české osady.

Dům dostal své pojmenování podle kamenného domovního znamení se zeleným stromem, umístěného nad vstupním portálem. Situování domu odpovídá původní historické orientaci a sahá hluboko do historie Liberce, na jeho samý počátek. Tehdy procházela územím Liberce, v trase dnešní ulice Moskevské, zemská cesta směřující z vnitrozemí do Lužice. Ta se na vrcholu stoupání v místech současného náměstí Dr. E. Beneše větvila do směrů na Frýdlant a Žitavu.

Na začátku roku 2011 byla dokončena celková rekonstrukce domu a v březnu téhož roku jsme tu pro Vás otevřeli Vaši oblíbenou vinotéku VÍNO HRUŠKA.

V nekuřáckém prostoru vinotéky s příjemným posezením můžete strávit klidnou chvilku u sklenky velmi kvalitního moravského a zahraničního vína, anebo Vám zde připravíme zábavnou oslavu Vašich narozenin či firemní večírek. Dopřát si můžete i dobrou kvalitní kávu nebo nealkoholický nápoj (nealko vínečko) - 100% hroznovou šťávu z odrůdy Dornfelder. U nás však nechybí ani něco k zakousnutí, protože snoubení vína s pokrmem je tím největším gastronomickým zážitkem.

Pod naší vinotékou se nachází 300m2 sklepního prostoru, který je zachován v původním stylu, tedy v masivní liberecké žule. Zde pro Vás připravujeme první opravdové sklepní posezení v Liberci.

Služby, které Vám nenabídne každý:

- mobilní vinný catering přímo u Vás

- degustace našich kvalitních vín

- gastro servis

- návštěva našeho vinného sklípku v Blatničce

- kompletní příprava a zajištění společensko-kulturních akcí

- dárkové balení včetně tisku loga nebo textu dle přání

- pískování lahví

- hostes

 ...prostě služby dle Vašeho přání a potřeb na místě pro Vás příjemném.

Fotogalerie

 

doporučujeme

(BIB) Rulandské bílé & Sylvánské zelené 2018 - Bag in Box 3 l "VÍNO HRUŠKA" - náhled 379Kč (BIB) Rulandské bílé & Sylvánské zelené 2018 - Bag in Box 3 l "VÍNO HRUŠKA" Ročník sklizně 2017
detail produktu
 


 

zeptejte se nás

VÍNO HRUŠKA s.r.o.
696 71 Blatnička č.143
Česká republika
IČ: 27715591, DIČ: CZ27715591

Bc. Michal Morrison
(+420) 724 889 889
Po-Pá 7.00 – 15.30 hod.
E-mail: info@vinokterechutna.cz

Máte-li dotaz, můžete využít i kontaktní formulář

 
Užitečné odkazy: sommelierské minimum snoubení vína a pokrmů výroba vína skladování vína víno a zdraví Vína prodáváme jen osobám starším 18 let
© Copyright 2008 Stanislav Hruška www.vinohruska.cz Design by bizmark Tvorba e-shopu: Webios.cz mini logoWebios.cz – webdesign, SEO a tvorba www stránek