snoubení vína a pokrmů | VÍNO HRUŠKA
Víno Hruška | e-shop

Zlatá medaile z AWC Vienna

Je pro nás velkým potěšením, že Hibernal 2015 z prémiové linie Family collection, získal velmi uznávané ocenění v nejprestižnější mezinárodní soutěži vín AWC Vienna. Ochutnávky probíhají slepým systémem ve spojení s přesnými a náročnými degustačními pravidly.
Tato kolekce pro nás představuje unikátní vína, ono pověstné rodinné stříbro (teď už zlato), která jsou součástí naší pýchy, pokory i lásky k rodinnému vinařství. Vína kolekce Family jsou naším obrazem a vizí naší firmy tak, jak ji den po dni a rok po roku naplňujeme.
Vždycky budou mít úzký vztah k našim dětem – Nikol a Tomáškovi, ale také k regionu, naší terroir, kterou reprezentuje právě překrásný Hibernal, který je novou duší našich vinic.

V současné době se snoubení vína a pokrmů řadí na přední místo v gastronomii a patří k nejsložitějším úkolům sommeliera
a šéfkuchaře.

zlaté pravidlo

Vybíráte-li víno k pokrmům, existuje jedno zlaté pravidlo. Čím je pokrm delikátnější, tím by mělo být i delikátnější, jemnější víno, zatímco pokrmy výraznější úpravy a plnější či kořenitější chuti mohou být doplněny extraktivnějšími a více aromatickými víny.

Člověk je individualista a proto vnímá vůně a chutě rozlišně. Může být mimořádně citlivý na určité smysly vnímání jako je sladkost, kyselost, slanost, hořkost, a proto kombinace určitého pokrmu s vínem bude u každého individuální.


Samozřejmě člověk žije v civilizovaném světě a je začleněný do určité skupiny, oblasti, země, která
má zvyky, tradice převzaté od svých předků. Jeho apetit je zcela určitě ovlivněn chuťovou skladbou daného regionu.

A tak musí sommelier, šéfkuchař, ale i sklepmistr neustále zkoušet, modernizovat a přizpůsobovat se novým trendům, hledat nové chutě, nové snoubení a naslouchat světu, aby nejen uspokojil své zákazníky a hosty,
ale aby jim otevřel bránu do zážitkové, nevšední gastronomie.

 

Doporučení našeho sommeliera:  "Exkluzivní snoubení na vidličku aneb pánský dezert"
Sýr s modrou plísní (roqvuefort) na vlašském oříšku s meruňkovou marmeládou v kombinaci s vínem Late Harvest, botritický sběr, vinařství Santa Alicia (92g zbytkového cukru).


Sommelier, lektor v oboru gastronomie Marian Jemelík

 

,,Vína jsou stvořena, aby stejně jako diamanty doplňují prsten, doplňovala jídlo.''

(P. Pons)

doporučujeme

Rulandské bílé - 0,75 l pozdní sběr 2017 "VÍNO HRUŠKA" - náhled 498Kč Rulandské bílé - 0,75 l pozdní sběr 2017 "VÍNO HRUŠKA" Ročník sklizně 2017
detail produktu
 


 

zeptejte se nás

VÍNO HRUŠKA s.r.o.
696 71 Blatnička č.143
Česká republika
IČ: 27715591, DIČ: CZ27715591

Bc. Michal Morrison
(+420) 724 889 889
Po-Pá 7.00 – 15.30 hod.
E-mail: info@vinokterechutna.cz

Máte-li dotaz, můžete využít i kontaktní formulář

 
Užitečné odkazy: sommelierské minimum snoubení vína a pokrmů výroba vína skladování vína víno a zdraví Vína prodáváme jen osobám starším 18 let
© Copyright 2008 Stanislav Hruška www.vinohruska.cz Design by bizmark Tvorba e-shopu: Webios.cz mini logoWebios.cz – webdesign, SEO a tvorba www stránek