Authentic collection | VÍNO HRUŠKA
Víno Hruška | e-shop

Zlatá medaile z AWC Vienna

Je pro nás velkým potěšením, že Hibernal 2015 z prémiové linie Family collection, získal velmi uznávané ocenění v nejprestižnější mezinárodní soutěži vín AWC Vienna. Ochutnávky probíhají slepým systémem ve spojení s přesnými a náročnými degustačními pravidly.
Tato kolekce pro nás představuje unikátní vína, ono pověstné rodinné stříbro (teď už zlato), která jsou součástí naší pýchy, pokory i lásky k rodinnému vinařství. Vína kolekce Family jsou naším obrazem a vizí naší firmy tak, jak ji den po dni a rok po roku naplňujeme.
Vždycky budou mít úzký vztah k našim dětem – Nikol a Tomáškovi, ale také k regionu, naší terroir, kterou reprezentuje právě překrásný Hibernal, který je novou duší našich vinic.

Authentic collection

21.3.2018

Authentic Collection

Autentická vína.

Původ autentických vín směřuje do současné Gruzie a první zmínky se datují do roku 6000 let př. n. l. Význam této staré technologie spočívá v uchování rmutu, moštu a vína co nejdelší dobu bez přidání jakékoli další stabilizační látky.

Pét – Nat (z fr. Pétillant – naturel, přírodně šumivé) - před podáváním doporučujeme láhev vychladit na teplotu 2 – 4° C a ustálit ve svislé poloze cca 2 hodiny, aby víno při otevírání nevyšumělo ven z láhve. Po otevření láhve a postupným naléváním se víno v láhvi samovolně promíchává s přírodním sedimentem vinných kvasinek. V chuti krásně krémové až sametové s nádechem chlebové kůrky.

Orange wine (způsob výroby vína ze staré Gruzie) – doporučujeme před podáváním vychladit na 5-7° C a otevřít láhev hodinu předem, aby se víno nadechlo. Víno zrálo 5 týdnů na rmutu/slupkách a dalších šest měsíců na kvasnicích v dřevěném dubovém sudu. Díky tomuto zrání si víno získalo naturální konzervační látky. Ve vůni a chuti jsou typické tóny sušeného ovoce, bylin, koření a přezrálého pomeranče.

doporučujeme

Rulandské šedé - 0,75 l barrique 2015  (Velehrad 863)  - náhled 498Kč Rulandské šedé - 0,75 l barrique 2015 (Velehrad 863) Ročník sklizně 2015
detail produktu
 


 

zeptejte se nás

VÍNO HRUŠKA s.r.o.
696 71 Blatnička č.143
Česká republika
IČ: 27715591, DIČ: CZ27715591

Bc. Michal Morrison
(+420) 724 889 889
Po-Pá 7.00 – 15.30 hod.
E-mail: info@vinokterechutna.cz

Máte-li dotaz, můžete využít i kontaktní formulář

 
Užitečné odkazy: sommelierské minimum snoubení vína a pokrmů výroba vína skladování vína víno a zdraví Vína prodáváme jen osobám starším 18 let
© Copyright 2008 Stanislav Hruška www.vinohruska.cz Design by bizmark Tvorba e-shopu: Webios.cz mini logoWebios.cz – webdesign, SEO a tvorba www stránek